ברוכות וברוכים הבאים אל הבלוג "לא מדויק". המטרה שלי כאן היא פשוטה - לספר על דברים במתמטיקה שמעניינים אותי, לתת את האינטואיציה שמאחוריהם ולהתלהב מהם. לא משנה אם זה חשבון של בית הספר היסודי, מתמטיקה של התיכון, לימודים אוניברסיטאיים או סתם חידות נחמדות - להכל יש מקום.

איך אני מעלה פוסטים לבלוג?

חדשים פה?

פוסטים שלא דורשים ידע מוקדם ומראים כמה מתמטיקה זה מגניב

לדף »

רשימת הפוסטים המלאה

ראו את כל הפוסטים בבלוג, כולל אפשרות לחפש לפי כותרת ולסנן לפי קטגוריה

לדף »

פוסטים אחרונים


אסימפטוטות, חלק ב': הדברים שמתקרבים להיות קשים ואולי גם מגיעים לשם

מה קורה עם אסימפטוטות של פונקציות יותר מסובכות מסתם שברים, ומה ההגדרות הפורמליות?


אסימפטוטות, חלק א': הדברים הקלים

מה בעצם הרעיון באסימפטוטות ואיך מחשבים אותן?


מה זה בכלל סכום?

מה זה בעצם סכום? איך מסמנים אותו? למה הוא יכול להיות אינסופי?


מה הקטע עם שורשים של מינוס 1?

האם להשתמש במספרים מרוכבים מוביל לסתירה איהרנטית במתמטיקה?! או שסתם התרגלנו יותר מדי לאיך שמתנהגים שורשים ריבועיים של מספרים חיוביים?


פרדוקס סימפסון

איך חיסון נגד מגיפה שעוזר באותה המידה לילדים ומבוגרים עשוי ליפול קורבן למחקר שיטען שהחיסון רק מזיק, מכיוון שהמחקר לא הפריד בין ילדים ומבוגרים?


פוסטים נבחרים


אז מה הקטע עם הנוסחה המעצבנת הזו?

האם (2+2)2÷8 שווה ל-16 או ל-1? תאמינו או לא, אבל הנוסחה המזעזעת הזו היא גלגול חדש של נוסחה ישנה יותר שכבר כתבתי עליה בבלוג. אז כמו עכשיו התשובה היא בעיקר תעזבו אותי באמא'שכם


מה זה בעצם מחשב קוונטי ולמה מתלהבים ממנו?

מחשבים קוונטיים משתמשים בעקרונות מופלאים באמת בפיזיקה כדי לבצע חישובים מאוד מסויימים בצורה יעילה יותר משאפשר לעשות במחשב רגיל. אבל התחום עדיין בחיתוליו ונפוצות עליו הרבה מיסקונספציות. אני מנסה לעשות קצת סדר בבלאגן.


משפט ארבעת הצבעים

האם מספיקים ארבעה צבעים כדי לצבוע כל מפה כך שאין שתי מדינות סמוכות הצבועות באותו הצבע? לכאורה שאלה פרקטית קלילהלה שהתעוררה מנסיון מעשי לצבוע את מפת אנגליה; בפועל מפלצת מתמטית שהוליכה את הקהילה שולל במשך קרוב למאה שנים ולבסוף נפתרה רק באמצעות מחשבים.